Problematyka tak zwanych złych i dobrych długów od lat zajmuje specjalistów finansowych, doradców podatkowych i prawnych – a także przedsiębiorców – . O ile w terminologii fachowej spotykamy się raczej z definicją, w świetle której złe długi to te bez możliwości spłaty, o tyle w rozumieniu niektórych specjalistów ukuło się nieco inne sformułowanie. Zgodnie z nim, złe długi generują więcej kosztów niż korzyści, a dobre długi odwrotnie.

Zastanawiając się, do której grupy należą kredyty firmowe, warto wyszczególnić różne sytuacje. W pierwszej z nich, kredyty są brane na działania, które nie przyniosą większego dochodu. To kategoria złych długów, ponieważ co miesiąc przedsiębiorca będzie musiał do standardowych kosztów dołożyć jeszcze wysokość rat . W drugiej sytuacji, mówimy o inwestycji.

Pożyczone z banku pieniądze są przeznaczane na zakup dużej ilości towaru, przezbrojenie istniejącego parku maszynowego lub zatrudnienie specjalistów. Zwrot inwestycyjny pozwala na pokrycie wszystkich kosztów kredytu, a dodatkowo przynosi atrakcyjny zysk.

Kontakt z nami

Wszelkie pytanie prosimy kierować na maila. Pozdrawiamy Grupa k-kredyt